Вітчизняні сільгоспвиробники подали заяви на страхування 0,6 млн га земель під посіви озимих по програмі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. 

Як повідомив директор департаменту фінансово-кредитної політики Мінагропроду Баграт Ахіджанов, такі дані були отримані в результаті щотижневих опитувань у ході апаратних нарад, що проводяться міністерством.
«Ми поки не починали піар-кампанію із популяризації такого страхування із виїздом у регіони», — зазначив він.
Б. Ахіджанов також повідомив, що поки заяви не оформляються до закінчення врегулювання всіх питань, що стосуються отримання страховиками ліцензій на цей вид страхування і створення Аграрного страхового пулу.
З його слів, у зв’язку з теплою осінню було прийнято рішення продовжити оптимальні строки сівби на 7-10 днів, тобто до 25 жовтня.
Б. Ахіджанов уточнив, що в держбюджеті на 2012 р. на субсидування страхування аграрних культур закладено 70 млн грн. У 2013 р. пропонується виділити на ці потреби 150 млн грн. Крім того, у разі виникнення катастрофічних ризиків із держбюджету Аграрному Страховому Пулу може бути видано позику для покриття відсутнього розміру відшкодувань.
Джерело