Українська аграрна компанія UkrlandFarming (ULF) пропонує китайським партнерам комплексний проект «зернового трубопроводу» вартістю 2,5 млрд доларів, що передбачає будівництво елеваторів, порту і морських суден для перевезення зернових, а також закупівлю вагонів-зерновозів.

Про це власному кореспондентові УКРІНФОРМу в Китаї розказав голова ради директорів ULF Олег Бахматюк.

«Це проект на п’ять років загальною вартістю 2,5 млрд доларів. Ми його називаємо «трубопроводом» між Україною і Китаєм», — сказав О. Бахматюк.

Керівник компанії пояснив, що проект передбачає будівництво на території України ряду елеваторів загальним обсягом 5 млн тонн, будівництво порту перевалкою 10 млн тонн, закупівлю 3 тис. вагонів-зерновозів і будівництво 5-7 морських суден для перевезення зернових. Кінцева його мета — налагодження каналу поставок зернових, насамперед кукурудзи, як в Китай, ринок якого дотепер було закрито для України, так і на Близький Схід і в Північну Африку, куди ULF вже постачає свою продукцію.

«Проект хоч і капіталомісткий, але досить простий», — вважає О. Бахматюк. На всіх його етапах українська компанія веде переговори з різними перспективними партнерами: з американськими, канадськими та китайськими компаніями-будівельниками елеваторів; південнокорейськими, японськими і китайськими кораблебудівниками; вітчизняними, російськими, китайськими і американськими вагонобудівниками. Зокрема, в ході поїздки в Пекін цього тижня керівництво та експерти ULF проводять зустрічі з Банком розвитку, Аграрним банком, рядом фондів і компаній, які виявили зацікавленість у проекті. Проект було презентовано цього тижня в Пекіні на четвертому Китайському зарубіжному інвестиційному ярмарку COIFAIR-2012.

Як повідомлялося, в рамках COIFAIR-2012 UkrlandFarming Plc підписала три меморандуми про співпрацю. Крім того, в китайській столиці ULF, перша українська компанія, уповноважена експортувати кукурудзу в Китай, веде переговори з цього питання з китайськими трейдером.

http://bahmatukoleg.com/node/122