Глава ради директорів найбільшого в Євразії агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк вважає сільське господарство основою для побудови оновленої системи гарантування безпеки України на світовій арені. Таку думку він висловив в інтерв’ю Espreso.TV.

За словами Бахматюка, металургія перестала бути основою для зростання економіки, її місце стрімко займає продукція АПК. «Зверніть увагу на позицію Китаю щодо сьогоднішніх подій у Криму. Китай виступив за цілісність держави, адже він розглядає Україну як головного експортера продовольства в Піднебесній. Відхід частини країни під протекторат росіян — це удар по економічній безпеці самого Китаю. Хочемо ми того чи не хочемо , але наша безпека на світовому рівні залежить крім усього іншого і від нашого АПК . Якщо такі країни, як Китай, Саудівська Аравія, можливо навіть Іран, будуть залежати від нашого продовольства, вони будуть куди більшими гарантами нашої безпеки , ніж багато країн Старого Світу», — вважає підприємець.

Глава Ukrlandfarming також додав , що на сьогоднішній день китайські та арабські інвестиційні фонди готові виділити Україні значні ресурси на розвиток сільського господарства. «Міністр АПК — це дійсно головний інвестиційний банкір країни. Саме він повинен стати тією людиною, яка повинна отримувати гроші і від Китаю, і від арабських фондів. Чи готові вони їх дати? Я думаю, що за 2014-2015 рр.. вони можуть влити в наш АПК до 50 млрд дол Правда , міністр АПК має жити в літаку», — сказав Бахматюк.

На його думку , ресурси на розвиток агросектору в рамках кампанії з відновлення економіки повинні виділятися і всередині країни. «Перш за все , Нацбанк повинен видавати кошти банкам на рефінансування під конкретні інфраструктурні проекти. Тільки так можна запустити економіку і знижувати процентні ставки. Дороги і мости — це лише частина проектів. Зараз нашим головним локомотивом може бути тільки АПК», — вважає аграрій.

Він також додав, що держава може емітувати гроші під ці проекти в співвідношенні 1:3 і «ми не будемо відчувати інфляції». «Загалом же ми повинні розробити великі інфраструктурні проекти на 350-400 млрд грн і почати втілювати їх у життя. Тільки так ми запустимо економіку. Енергія ж Майдану має піти на створення громадських ініціатив з перевірки використання бюджетних коштів», — резюмував Бахматюк.