Наявність власного портового терміналу дозволить компанії Укрландфармінг (підконтрольна бізнесменові Олегу Бахматюку) заощаджувати близько $ 15 на перевалці 1 тонни зерна, підрахував аналітик Foyil Securities Іван Панін, коментуючи плани агрохолдингу побудувати портовий термінал.

Виходячи з оцінки експерта, а також беручи до уваги, що в 2012 році компанія поставила на зовнішні ринки близько 1,3 млн. тонн зернових, реалізація проекту дозволить заощадити приблизно $ 19,5 млн. на рік.

Ділянка для будівництва порту (в районі порту «Південний», Одеська обл.) обрана не випадково, каже Панін. Частка портів в Одесі становить 50% всіх морських перевалочних потужностей України — саме тут одні з найбільш глибоководних портів, пояснює аналітик Foyil Securities. Сам порт «Південний» може обслуговувати судна з осадкою 13,5-15,5 метрів і дедвейтом 80-160 тис. тонн, що є найбільшим показником в Україні. Експерт допускає, що Укрлендфармінг буде орієнтуватися на споруду аналогічного за параметрами порту, проте також не виключає, що спробує перевершити його, що дозволить обслуговувати досить великі судна.

Говорячи про можливі терміни реалізації проекту, Іван Панін зазначив, що споруда терміналу з перевалки зерна потужністю 2-3 млн. тонн на рік може зайняти близько двох років у тому випадку, якщо берегова лінія не вимагатиме додаткових робіт.

Нагадаємо, на початку 2013 року агрохолдинг Укрлендфармінг придбав контроль над прибережною земельною ділянкою в районі порту «Південний» Одеської області, на якій планується побудувати портовий термінал. Будівництво терміналу для такого великого виробника зернових, як Укрлендфармінг, стане логічним кроком у побудові виробничо-логістичного ланцюжка, кажуть експерти. Адже земельний банк компанії — найбільший в Україні, також як і обсяги виробництва зерна серед приватних компаній. На початок 2013 року земельний банк Укрлендфармінга становив 532 тис. га, виробництво зерна в 2012 році склало 1,9 млн. тонн., Експорт — 1,2 млн. тонн.

Джерело