ПАТ «Авіс», який входить в структуру агропромислового холдингу «Авангард» Олега Бахматюка, побудує в Кам’янці-Подільському (Хмельницької області) біогазовий завод з переробки курячого посліду. Про це повідомляє Час.UA.

Згідно з повідомленням, розміститься завод на 36,79 гектарах поруч з птахофермою. Щодня тут перероблятимуть близько 800 т гною, який становить 95 % від усіх відходів фабрики. Будувати цех будуть німці.

Будівництво біогазового заводу передбачається в три черги. Перші дві планується завершити до кінця 2014 року. Вже тоді можна буде переробляти фактично весь послід з фабрики. Остання чергу, потужна, включає додавання в процес виготовлення біогазу силосу.

За словами головного інженера проекту, генерального директора ТОВ «Енергоінвест» Сергія Фіщука, остання черга запуститься тільки після того, як будуть внесені зміни до законодавства, зокрема щодо зеленого тарифу, адже зараз це економічно невигідно.

«Наша мета знизити екологічне навантаження на регіон і отримати велику кількість органічних добрив для вирощування сільгосппродукції, яка піде на корм для птиці», — підкреслив С. Фіщук.

latifundist.com