Найбільший в світі сировинний трейдер Cargill придбав 5% -у частку в найбільшому за розмірами земельного банку в Україні агрохолдингу «Укрлендфармінг» за $200 млн.

Операція з придбання 5 % холдингу ( «Укрлендфармінга» — ред. ) Посилює присутність Cargill на одному з найперспективніших у світі — сільськогосподарському ринку .

Виходячи з суми угоди , зазначає видання , загальна вартість восьмого у світі за обсягами земельного банку — компанії «Укрлендфармінг» — оцінена в $ 4 млрд.

За відомостями Financial Times, Cargill підтвердив свою п’ятивідсоткову частку в холдингу «Укрлендфармінг» , зазначивши при цьому, що не має наміру керувати бізнесом останнього.

Відповідно до публікації , очікується , що операція дозволить «Укрлендфармінгу» розширити експортні поставки зернових, зокрема , в Азію. У 2013/2014 маркетинговому році (липень -червень) агрохолдинг планує експортувати в Китай до 700 млн тонн кукурудзи.

Протягом п’яти років , за словами власника агрохолдингу Олега Бахматюка , сумарний показник експорту повинен дійти до 6 млн тонн за МГ , третина з яких будуть припадати на азіатський ринок.

Одночасно FT нагадує , що Китай все частіше відмовляється від імпорту ГМ- кукурудзи із США на користь органічної продукції з України . Перші поставки кукурудзи з України в Китай були здійснені наприкінці минулого року в рамках кредитної угоди на $ 3 млрд.

Як повідомлялося, «Укрлендфармінг», за його даними , є найбільшим агрохолдингом в Євразії і займається вирощуванням зернових , виробництвом яєць і яєчних продуктів , цукру , вирощуванням великої рогатої худоби , дистрибуцією техніки , добрив і насіння . Земельний банк холдингу становить близько 670 тис. га .

Раніше Бахматюк заявляв про те , що компанія буде активно розвивати експортну інфраструктуру. «Укрлендфармінг» із залученням інвестпартнера має намір побудувати перевалочний зерновий термінал на 3-5 млн тонн на рік в порту «Південний».

Потужності планується почати зводити до травня 2014 року, а реалізація проекту вартістю $700-800 млн повинна завершитися до 2016 року.

Cargill — один з найбільших в світі виробників і постачальників харчових продуктів , сільськогосподарської і промислової продукції , а також фінансових послуг. Компанія заснована в 1865 році.

В Україні Cargill належать два маслоекстракційних заводу в Донецькій та Херсонській областях і шістьма елеваторами , компанія займається поставками засобів захисту рослин , насіння, мінеральних добрив.

Джерело