Заява власника UkrLandFarming Олега Бахматюка про плани провести IPO в Гонконгу може повернути інтерес міжнародних інвесторів до українських компаній та розпочати нову еру в залученні капіталу для українського бізнесу, передає «Інвестгазета».

Раніше більшість експертів схилялися до думки, що наші компанії недостатньо великі, підготовлені і зрозумілі для азіатських інвесторів. Зараз Азія готова інвестувати в агросектор.

За останні три роки попит на продовольство в цій частині світу зріс на 59%. Це пояснюється постійним приростом населення і формуванням середнього класу з більш високими запитами щодо продуктів харчування.

А налагодити механізм прямих азіатських інвестицій в Україну поки не вдається через політичну нестабільність. У зв’язку з цим інвесторам буде легше вкладати в українських аграріїв прямо на біржі.

«Поки у нас не торгується жодна українська компанія, але ми чекаємо їх розміщень в найближчі роки», — заявив Скотт Сапп, прес-секретар Гонконгської біржі.

Подати заявку на IPO може компанія з сукупним оборотом від $ 20 млн за три останні фінансові роки, яка веде міжнародну фінансову звітність.

Але українські компанії повинні бути готові до конкуренції з бізнесами інших країн Тихоокеанського регіону, які також активно розвивають аграрний сектор. Експерти вважають, що компаніям з України, охочим провести IPO, потрібно ретельно готуватися, щоб лістинг не став одноразовою акцією.

Источник