У місті Рогатин Івано-Франківської області забетонована капсулу під новий елеваторно-комбікормовий комплекс.

У самих перспективних планах підприємство щогодини буде виробляти 20 тонн комбікормів, а його зберігальна потужність складе 100 тис. тонн. Будівництво об’єкту розпочнеться у цьому році. Завершити планують у 2014-му — до початку збору нового врожаю.

Прикарпатський комплекс є частиною 12 аналогічних проектів, що реалізуються приватним акціонерним товариством Олега Бахматюка (ПАТ) Укрлендфармінг по всій Україні. Загальна їх потужність одночасного зберігання — 2 млн. тонн зерна та 1 млн. 900 тис. тонн комбікормів.

Крім економічних зобов’язань, суспільство бере на себе і соціальну відповідальність за район, де зареєстроване як юридична особа. До речі, саме письмові обіцянки перед Рогатинців і були вкладені в символічну капсулу, яку замурували в землю представники обласної, районної влади та операційний директор Укрлендфармінг Галина Ковток.

За її словами, на підприємстві буде створено сто робочих місць і виготовлятися універсальні корми як мінімум по 20 рецептами. Так що вистачить і місцевої птиці, і свиням, і великій рогатій худобі. Незважаючи на масштабні можливості, інвестиції в 50-60 млн. доларів, високоякісне швейцарське обладнання і перспективи експорту, послугами нового комплексу зможуть скористатися всі бажаючі. Тобто, як стверджує пані Галина, кожна людина зможе придбати мішок комбікормів, а кожен фермер висушити машину зерна.

А директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Василь Брус сказав, що «будівництво і запуск комбікормового комплексу принесе користь як для рогатинської громади, так і для всієї області». Адже нині на Івано-Франківщині є тільки один комбікормовий завод в Коломийському районі, але він не забезпечує всіх потреб краю. Крім цього, запуск виробництва у Рогатині дасть поштовх до розвитку тваринництва на Прикарпатті, адже продукт, який планується випускати, відповідатиме світовим стандартам і стане доступний для жителів області.

agrotimes.net