Олег Бахматюк увійшов до списку найбільших виробників українських продуктів за версією видання «Фокус».  Голова та власник аграрних холдингів Ukrlandfarming та Avandgardco став лідером з виробництва зерна. Видання відзначає, що в останні роки він розвинув активну експансію закордон і придбав десяток агрокомпаній по всьому світу.

Найбільшим виробником м’яса птиці Фокус назвав Юрія Косюка, голову правління компанії Миронівський хлібопродукт. Косюк теж йде шляхом експансії за межі країни — у 2013 році йому вдалося отримати дозвіл на імпорт курятини в країни ЄС.

«Королем соняшникової олії» за версією Фокуса став Андрій Веревський, власник агрохолдингу Кернел Груп. У 2013 році мільярдер продовжив нарощувати земельний банк. Купівля 80% акцій компанії Дружба-Нова дозволила Кернел стати другим за величиною землекористувачем України.

Ведучий Цукровики в країні — Віктор Іванчик, співвласник компанії Астарта-Київ. Його компанія — лідер з випуску цукрового піску і продовжує нарощувати свої виробничі потужності, незважаючи на те, що український ринок цукру перебуває в складному становищі через перенасичення і низьких цін на цей продукт.

Видання зазначає, що ті олігархи, імена яких раніше пов’язували головним чином з металургією і фінансами, теж нарощують свої сільськогосподарські активи: Рінат Ахметов, Вадим Новінський, Сергій Тарута та Ігор Коломойський.

Цього року найбільші сільгоспвиробники стали годувальниками України як у прямому, так і в переносному сенсі, заявляє Фокус. «Аграрні королі» не тільки поставляють на стіл співвітчизників основні продукти, а й підтримують на плаву всю економіку: збільшують виробництво і розширюють географію експорту, в той час як інші галузі переживають стагнацію. Їх можна назвати годувальниками ще й у тому сенсі, що вони перетворюються в найбільших роботодавців.

focus.ua