Американська продовольча корпорація Cargill викупила у головного латифундиста України Олега Бахматюка 5 % акцій його компанії Ukrlandfarming за $ 200 млн. Спільними зусиллями новоспечені партнери розраховують істотно наростити експорт зерна з України.

Минулого тижня в компанії Ukrlandfarming, єдиним бенефіціаром якої донедавна виступав бізнесмен Олег Бахматюк, повідомили про продаж 5 % своїх акцій американської корпорації Cargill, що працює на українському ринку зернових з 1993 р. Подробиці угоди, в тому числі і її вартість, сторони не розкрили, позначивши тільки, що вона була закрита в кінці 2013

Але, як стверджують у виданні Financial Times, за 5 % Ukrlandfarming американці заплатили пану Бахматюку $ 200 млн. У Cargill заявили, що свою присутність в капіталі української компанії збільшувати не планують, тому що важелі її управління залишаться в руках основного власника.

Водночас Олег Бахматюк каже, що не проти продати ще 10 % акцій, оскільки для подальшого розвитку компанії потрібні серйозні вкладення. На початок 2013 р. загальна заборгованість Ukrlandfarming становила близько $ 1,3 млрд при виторзі в 2012 р. на рівні $ 1,8 млрд і прибутку $ 540 млн.