Ігор Петрашко, один з найвідоміших інвестбанкірів України, змінив напрямок діяльності. На початку травня він став заступником гендиректора найбільшого в країні аграрного холдингу Ukrlandfarming (виручка в 2012 році — $ 1,9 млрд). На новому місці роботи він буде відповідальним за зв’язки з інвесторами та залучення коштів.

З 2007 року Петрашко очолював інвестиційно-банківське управління «Трійка Діалог Україна» на посаді керуючого директора. З грудня 2012 він керував департаментом корпоративного бізнесу Ощадбанку в Україні, в структуру якого була інтегрована «Трійка».

«Ми плануємо зробити Ukrlandfarming глобальним гравцем на ринку продовольства», — пояснює Петрашко. Для цього компанії потрібні гроші. За останні три місяці Ukrlandfarming виручив $ 425 млн від розміщення євробондів. Щоб рости без збільшення боргового навантаження, компанія розглядає можливість продажу міноритарних пакетів акцій, підкреслює Петрашко. Потенційні покупці — інвестфонди, в першу чергу з Близького Сходу.

У сферу відповідальності Петрашко входить підготовка Ukrlandfarming до IPO. Основний власник компанії Олег Бахматюк (№ 15 у списку найбагатших українців зі статками $ 609 млн) говорив в кінці квітня, що первинне розміщення її акцій може пройти в Гонконзі. За словами Петрашка, перед ним поставлено завдання провести розміщення протягом двох років. Поряд з Гонконгом в якості майданчика для IPO розглядається Лондонська біржа, де вже торгуються акції іншої структури Бахматюка — найбільшого в Україні виробника яєць, компанії «Авангард».

На що потрібні гроші? У Бахматюка великі плани — він планує побудувати три елеватори по 300 000 тон, зерновий термінал в порту «Південний» і обзавестися парком з 3000 залізничних зерновозів. Це дозволить виростити з Ukrlandfarming трейдера з щорічним обсягом продажів 5 млн тонн зернових. Потрібні гроші і на обслуговування старих боргів. Наприкінці квітня Бахматюк оцінював заборгованість Ukrlandfarming в 1,5 млрд гривень. За його словами, 70% цієї суми займали колишні власники компаній, що увійшли до холдингу.

До березня 2013 посаду директора з інвестицій Ukrlandfarming займав Георгій Кіквадзе. Зараз він — директор зі стратегії та інвестицій керуючої компанії «Терра Фуд», одного з найбільших в країні виробників молочної продукції. «Я займався вибудовуванням структури Ukrlandfarming, інтеграцією нових підприємств, які до нього увійшли, — перераховує Кіквадзе. — Ігор буде займатися наступним етапом розвитку холдингу ».

Масовий результат

Відхід інвестбанкірів у великий бізнес — тенденція останніх трьох років. В кінці 2012 року Андрій Пивоварський, екс-керівник IB Dragon Capital, став CEO групи «Континіум». Колишній глава інвестиційно-банківського управління «Ренесанс Капітал» Ігор Білоус працює радником бізнесмена Віталія Гайдука, а його колега Роман Насиров — заступник голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації України. «Найчастіше інвестбанкіри йдуть до колишніх клієнтів, з бізнесом яких вже добре знайомі», — констатує Руслан Громовьюк, партнер Executive Search компанії Talent Advisors.

«Трійка Діалог» була фінансовим радником Ukrlandfarming з придбання контрольних пакетів акцій «Дакор агрохолдинг», «Райз», «Агрі-Альфа» та інших компаній, а також лід-менеджером операції з залучення синдикованого кредиту $ 600 млн у Deutsche Bank AG і Сбербанку Росії в 2011 році. «Ми вели співпрацю з акціонером і Ukrlandfarming більше п’яти років. Рішення про перехід ухвалювалося не ситуативно, переговори йшли близько 4 місяців », — розповідає Петрашко. Чому вирішив змінити сферу діяльності? «Проекти і можливості в Ukrlandfarming більш масштабні, ніж можна було б реалізувати в банківській сфері», — пояснює він.