На європейський ринок з березня цього року виходить українська агропромислова компанія “Авангард” (Avangardco) Олега Бахматюка, яка є одним з основних виробників яєць і сухих яєчних продуктів в Україні, інформують «Вікна» з посиланням на «Укрінформ».

Про це йдеться в заяві польської Національної палати виробників м’яса птиці та кормів (KIPDiP). В заяві палати йдеться:

“На думку KIPDiP, рішення Єврокомісії (про допуск Avangardco на ринки ЄС — ред.) матиме дуже серйозні наслідки для польських виробників яєць. Слід очікувати загострення експортної конкуренції і значного погіршення рентабельності експорту яєць з Польщі”.

У KIPDiP нагадали, що українська Avangardco Олега Бахматюка зможе експортувати до ЄС яйця класу «А» з 28 лютого, а перші партії потраплять на європейські ринки з березня.

Яйця до ЄС експортуватиме птахокомплекс “Авіс”, який входить до складу Avangardco. Продукційні можливості “Авіса” — 1,6 млрд яєць на рік.

Як зазначає KIPDiP, українська компанія Олега Бахматюка віддавна хотіла вийти на європейський ринок, зменшуючи свою залежність від ринків країн Близького Сходу та Північної Африки з огляду на падіння експорту через погіршення політичної ситуації в цьому регіоні.

Першою українською компанією, яка отримала у вересні 2017 року дозвіл на експорт до ЄС яєць класу “А”, була “Ясенсвіт” групи “Oвостар Юніон”, яка експортує на ці ринки з жовтня минулого року.

Польська палата наголошує, що частка імпорту яєць та продуктів переробки з України до ЄС систематично зростає: на кінець 2014 року вона становила 4%, а в 2016 році — 50%.

За інформацією компанії “Авангард” Олега Бахматюка, її частка у промисловому виробництві яєць в Україні становить 31%.

Очолює Раду диреткорів AVANGARDCO IPL виходець з Прикарпаття Олег Бахматюк.