UkrLandFarming Олега Бахматюка готує нові майданчики під будівництво елеваторів, яке в Україні стає економічно привабливим, особливо в середньостроковій перспективі , протягом 5-7 років. Якщо раніше термін окупності елеватора становив вісім років, то зараз мінімальний термін — це близько п’яти років.

Про це в інтерв’ю Коммерсанту розповів заступник генерального директора групи UkrLandFarming Ігор Петрашко.

Коли в Україні була врожайність на рівні 35-40 млн т, інфраструктура справлялася, але при нинішніх обсягах — 55-58 млн т — потужностей уже не вистачає і це позначилося на поліпшенні прибутковості від елеваторів, зазначив він.

Він звернув увагу, що цього року UkrLandFarming завершив будівництво двох елеваторів, в тому числі найбільшого в Європі. Зараз ведуться роботи ще по 12 майданчикам будівництва.

«Наступного року ми плануємо ввести їх в експлуатацію, після чого потужності зберігання групи збільшаться практично вдвічі. Ми будемо їх використовувати для зберігання як своїх зернових, так і продукції інших учасників ринку», — сказав він.

Також, за його словах, наступного року буде розглянута можливість будівництва перевалочного терміналу в порту.

За прогнозами учасників ринку, врожайність зернових протягом десяти років перевищить 80 млн т і навіть 100 млн т, що саме по собі підвищує привабливість будівництва нових потужностей для зберігання зерна.

Джерело