Один з найбільших вітчизняних агрохолдингів UkrLandFarming Олега Бахматюка має намір цього року поставити близько 750 тис. т кукурудзи в Китай. Про це повідомив заступник генерального директора компанії Ігор Петрашко.

«Наша компанія планує цього року здійснити перші поставки кукурудзи до Китаю в обсязі близько 750 тис. т», — сказав І.Петрашко в інтерв’ю виданню «Коммерсант- Україна».

Він зазначив, що в міжнародному масштабі намітився новий регіональний попит на кукурудзу — ринок Азії. У Китаї збільшується споживання м’яса, для виробництва якого необхідно все більше кукурудзи, яку використовують як корм для худоби та птиці.

«У перспективі також можна чекати збільшення попиту , в першу чергу , на кукурудзу з боку Кореї, Японії та інших країн Азії», — сказав заступник гендиректора UkrLandFarming.

Нагадаємо , що про намір почати експорт кукурудзи в Китай в 2013 /14 МР раніше заявляв генеральний директор UkrLandFarming Олег Бахматюк. За його словами, поставки зернової в Піднебесну планувалися в обсязі 400-500 тис. т.

У 2012 р. Україна уклала кредитний договір з КНР на суму $ 3 млрд., за умовами якого має поставити до кінця 2013 р. 2 млн. т кукурудзи. Виконавцем даного контракту є Державна продовольчо-зернова корпорація України. За інформацією міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, ДПЗКУ вже експортувала до Китаю 1,1 млн. т кукурудзи.

Джерело