Ukrlandfarming підприємця Олега Бахматюка, найбільший в Україні і в Євразії агрохолдинг очолив рейтинг провідних підприємств сільськогосподарської та харчової галузей. Його на замовлення редакції газети «Комерсант-Україна» в рамках проекту «50 провідних компаній України» розраховувала компанія «Фінансовий клуб» на підставі даних про діяльність підприємств в 2012 р.

Ukrlandfarming з доходом в 14,47 млрд. грн. за рік піднявся в рейтингу агрокомпаній відразу на 7 позицій , залишивши позаду лідерів попереднього рейтингу — «Миронівський хлібопродукт», «Кернел», «Нібулон», «Рошен», «Каргілл» та ін У загальному рейтингу 50 провідних компаній, Ukrlandfarming посів 6 -е місце. У минулому дослідженні компанія як консолідований холдинг участі не брала , а вхідний сьогодні в її структуру яєчний агрохолдинг «Авангард» займав у загальному заліку 37-у позицію.

Згідно з повідомленням, дослідження «Коммерсанта» є одним з найбільш серйозних і прозорих проектів такого роду, оскільки використовує глибинну методологію, засновану не тільки на фінансовій звітності, а й на оцінці реально становища компаній у галузях і на ринку України в цілому.

За словами керівника аналітичної групи дослідження Олексія Насадюка, в основу дослідження покладено фінансові показники, які доповнені рядом якісних характеристик, залежно від сфери діяльності компанії. Зокрема, крім прибутковості і прибутковості бізнесу, враховувалася вартість активів підприємства, обсяги амортизаційних відрахувань, сума сплачених податків, масштаби зовнішньоекономічної діяльності та, в окремих випадках, боргове навантаження.

На завершальному етапі дослідження всі вихідні дані, методологія і порядок розрахунку, а головне, отримані результати були представлені на затвердження членам наглядової ради — Юрію Колобову, Петру Порошенку і Томашу Фіали. «Контроль з боку шанованих на ринку людей, на наш погляд , дозволяє говорити про об’єктивність зроблених нами висновків і оцінок», — зазначив Насадюк.

За словами голови наглядової ради компанії «Фінансовий клуб», яка є одним із співзасновників рейтингу, більш ефективними в умовах рецесії 2012 опинилися компанії та бізнес-групи, свого часу потурбуватися побудовою жорстких вертикально інтегрованих структур. «Наявність налагодженої системи управління дозволяє їм оперативно реагувати на виклики ринку, перерозподіляти наявні ресурси, особливо якщо активи корпорації зосереджені в різних галузях, і отримувати прибуток там, де найближчі конкуренти зазнають збитків», — зазначає він.

Ukrlandfarming є найбільшим українським агропромисловим холдингом, який займається вирощуванням сільськогосподарських культур і насіння, виробництвом яєць і яєчних продуктів (Avangardco IPL), виробництвом цукру, тваринництвом і виробництвом м’яса, а також дистрибуцією сільськогосподарської техніки. У 2012 році доходи і EBITDA Ukrlandfarming досягли 1,9 млрд дол і 0,8 млрд дол відповідно, пише РБК-Україна.

Джерело